• Noua lege a Registrului Comerțului - probleme vechi și noi - 6 pct.
    La jumătate de an de aplicare a noii legi a registrului comerțului – o reglementare cu un important impact juridic și economic – vă invităm la o analiză consistentă a problematicilor sale, identificate de mediul academic, de practica judecătorească, precum și în practica registrului comerțului, cu accent preponderent pe aspectele practice, pentru provocarea de discuții și propunerea de posibile soluții.
    Vezi detalii

  • Iași: Conferința ”Dreptul afacerilor în dinamica inovării” – 10 pct.
    Curtea de Arbitraj Comercial de pe lângă Camera de Comerț și Industrie Iași, Facultatea de Drept și Științe Administrative a Universității „Ștefan cel Mare” din Suceava și „Catalizator – Asociația de Dezvoltare”, în parteneriat cu UNPIR – Filiala Iași, organizează Conferința ,,Dreptul afacerilor în dinamica inovării”.
    Vezi detalii

  • Seminar Online: „Spălarea banilor la confluența dintre dreptul penal și procedura insolvenței” – 4 pct.
    Lector: av. Antoniu Obancia, practician în insolvență, lector INPPI
    Vezi detalii

smbt, 3 iunie 2023

Conferințe

08:Iun

Conferința - Tendințe și controverse în insolvență, 23-25 iunie 2022 – (10 pct.)

  • Organizator: UNPIR Filialele Cluj și Maramureș (plățile se vor face în contul marcat pe formularul de înscriere), în parteneriat cu INPPI
  • Loc: Vișeul de Sus, Hotel Mirage Resort & Spa
  • Dată: 23-25 iunie 2022
  • Acreditare INPPI: 10 puncte de pregătire profesională


PREAMBUL

În perioada 23-25 iunie 2022, începând cu ora 14:30, la Hotel Mirage Resort & Spa din localitatea Vișeul de Sus (jud. Maramureș), UNPIR Filialele Cluj și Maramureș, în parteneriat cu INPPI, organizează Conferința – Tendințe și controverse în insolvență.

La eveniment vor participa, în calitate de lectori, magistrați din cadrul Curții de Apel Cluj, cadre didactice universitare, practicieni în insolvență și avocați, reprezentanți ai altor profesii liberale, precum și reprezentanți ai instituțiilor publice.

Programul evenimentului poate fi descărcat AICI (click).

Programul Networking poate fi descărcat AICI (click).


ACCES

Tariful participării la eveniment este diferit dacă veniți în sală sau ne urmăriți online. Prețurile sunt:


Plățile pentru accesul la conferin
ță cu prezența fizică se vor face în contul Filialei UNPIR Maramureș, evidențiat pe formularul de înscriere.

Formularul completat se trimite la: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..

Plățile pentru accesul la conferință în format online se vor face prin intermediul portalului Universul Juridic, evidențiat pe formularul de înscriere AICI (click).

înapoi la partea de sus
×